Preliminary Seeding
Seed Name Class./Rank Country
1 WALCZYK, Julia POL 
2 CIPRESSA, Erica ITA 
3 SAMSONOVA, Kristina RUS 
4 ABDRAKHMANOVA, Adelya RUS 
5 SINIGALIA, Martina ITA 
6 CALUGAREANU, Malina ROU 
7 BROT, Coralie FRA 
8 BIANCHIN, Elisabetta ITA 
9 BOLDOR, Maria ROU 
10 CHRZANOWSKA, Marika 10  POL 
11 CHRZANOWSKA, Julia 11  POL 
12 DVORKIN, Mary 12  ISR 
13 MARTINES HAUREGI, Oksana 13  RUS 
14 JUBENOT, Chloe 14  FRA 
15 LACHMAN, Katarzyna 15  POL 
16 RANCUREL, Maeva 16  FRA 
17 MESTERI, Viktoria 17  HUN 
18 BITTEROVA, Kitti 18  SVK 
19 VALERO-COLLANTES, Cristina 19  SWE 
20 HAVRANKOVA, Eva 20  CZE 
21 LACHERAY, Eva 21  FRA 
22 SAVEANU, Anca 22  ROU 
23 RICCI, Marta 23  ITA 
24 GARIFULLINA, Regina 24  RUS 
25 MALASHINA, Yuliya 25  BLR 
26 ANDREYENKA, Yana 26  BLR 
27 KHMIALNITSKAYA, Aliaksandra 27  BLR 
28 ANDREYENKA, Hanna 28  BLR 
29 BOLDOR, Ana 29  ROU 
30 TAYLOR, Lucy 30  IRL 
31 NEHAISI, Hilit 31  ISR 
32 AGHABABYAN, HASMIK 32  ARM 
33 ATOYAN, ARPINE 32  ARM 
34 GEVORGYAN, Seda 32  ARM 
35 MCLAUGHLIN, Mhairi 32  GBR 
Event Fencers
Country Name Rank
ARM  AGHABABYAN, HASMIK  32 
ARM  ATOYAN, ARPINE  32 
ARM  GEVORGYAN, Seda  32 
BLR  ANDREYENKA, Hanna  28 
BLR  ANDREYENKA, Yana  26 
BLR  KHMIALNITSKAYA, Aliaksandra  27 
BLR  MALASHINA, Yuliya  25 
CZE  HAVRANKOVA, Eva  20 
FRA  BROT, Coralie 
FRA  JUBENOT, Chloe  14 
FRA  LACHERAY, Eva  21 
FRA  RANCUREL, Maeva  16 
GBR  MCLAUGHLIN, Mhairi  32 
HUN  MESTERI, Viktoria  17 
IRL  TAYLOR, Lucy  30 
ISR  DVORKIN, Mary  12 
ISR  NEHAISI, Hilit  31 
ITA  BIANCHIN, Elisabetta 
ITA  CIPRESSA, Erica 
ITA  RICCI, Marta  23 
ITA  SINIGALIA, Martina 
POL  CHRZANOWSKA, Julia  11 
POL  CHRZANOWSKA, Marika  10 
POL  LACHMAN, Katarzyna  15 
POL  WALCZYK, Julia 
ROU  BOLDOR, Ana  29 
ROU  BOLDOR, Maria 
ROU  CALUGAREANU, Malina 
ROU  SAVEANU, Anca  22 
RUS  ABDRAKHMANOVA, Adelya 
RUS  GARIFULLINA, Regina  24 
RUS  MARTINES HAUREGI, Oksana  13 
RUS  SAMSONOVA, Kristina 
SVK  BITTEROVA, Kitti  18 
SWE  VALERO-COLLANTES, Cristina  19